Mrs. Megan Kallay
Kindergarten Teacher
Room 001
Mrs. Amy Fanning
Kindergarten Teacher
Room 011
Mrs. M. Katherine Parisi
Kindergarten Teacher
Room 012
Mrs. Katy White
Kindergarten Assistant
Room 001
Mrs. Carol Volpe
Kindergarten Assistant
Room 011
Mrs. Allison Schuler
Kindergarten Assistant
Room 012
Mrs. Margaret Casey
First Grade Teacher
Room 101
Mrs. Patricia Komperda
First Grade Teacher
Room 102
Mrs. Melissa Janson
First Grade Teacher
Room 103

Mrs. Stacie Webster
Second Grade Teacher
Room 104

Mrs. Claire McGann
Second Grade Teacher
Room 105
Miss Kelly Kertis
Second Grade Teacher
Room 106
Mrs. Michelle Clary
Third Grade Teacher
Room 107
Miss Katie Barrett
Third Grade Teacher
Room 108
Mrs. Genevieve Kenealy
Third Grade Teacher
Room 109
Mrs. Colleen Pokorny
Fourth Grade Teacher
Room 110
Mrs. Alice Elliot
Fourth Grade Teacher
Room 111
Mrs. Rosemary Nemeth
Fourth Grade Teacher
Room 112
Mrs. Colleen Clemens
Fifth Grade Teacher
Room 202
Mrs. Lisa Olsen
Fifth Grade Teacher
Room 203
Ms. Lynn Grabiec
Fifth Grade Teacher
Room 204

Miss Clare Hogan
Sixth Grade Teacher
Room 205
Miss Peggy Mascha
Sixth Grade Teacher
Room 206
Mrs. Kristen Cervenik
Sixth Grade Teacher
Room 207
Miss Maura Dacey
Seventh Grade Teacher
Room 208
Mrs. Monica Matia
Seventh Grade Teacher
Room 209

Miss Molly McCormick
Seventh and Eight Grade Teacher
Room 212
Mrs. Deanna Grecko
Seventh and Eighth Grade Teacher
Room 210
Mr. Jeffrey Mickol
Eighth Grade Teacher
Room 211
Miss Maggie Conti
Eighth Grade Teacher
Room 213
Mrs. Debbie Lautenbach
Preschool Director & Teacher
Mrs. Paula Lang
Preschool Teacher
Mrs. Ellen Neroni
Preschool Teacher
Mrs. Sandie Benedict
Preschool Aide
Mrs. Diane DeGaetano
Preschool Aide
Mr. Joe Ciuni
Preschool Aide
Mrs. Amy Ianni
Preschool Aide
Mrs. Deb Straniero
Preschool Aide
Mrs. Mrs. Lynn Dean
Preschool Aide
Mrs. Katie Stoltman
Preschool Aide
Miss Lucy Iemmolo
Principal
Miss Mary Carol Jones
Assistant Principal
Mr. Don DiLillo
Assistant Principal
Mrs. Marjorie Gessner
STREAM Coordinator
Mrs. Claire Buck
Office Director
Ms. Judith Herbert
Admissions/Tuition Director
Mr. Scott Janson
Technology Coordinator
Ms. Karlee Westerburg
Administrative Assistant
Mrs. Kim Cahn
Speech/Language Pathologist
Mrs. Lisa Jackson
School Psychologist
Mrs. Mary Lou Fasko
School Psychologist
Mrs. Alexa Goodwin
Intervention Specialist
Mrs. Melissa Hensel
Intervention Specialist
Mrs. Bria Arko
Speech/Language Pathologist
Mrs. Lee Liebenauer
Intensive Learning Teacher
Mr. Jacob Moauro
Guidance Counselor
Miss Maria Pozzuto
Intensive Learning Specialist
Mrs. Mary Tatro
School Nurse
Mrs. Jenny Lambert
Gr. 1-2 Paraprofessional
Mrs. Nancy Levine
Auxiliary Services Clerk
Mr. Brad Davidson
Physical Education Teacher
Mrs. DiGiannantonio
Spanish Teacher
Mrs. Lauren Doyle
Primary Enrichment Teacher
Mr. Jacob Halusker
Latin Teacher
Mr. Timothy Stuber
Educational Technology Specialist
Mrs. Regan Kazel
Gifted/Enrichment Teacher
Mrs. Kathleen Krzywicki
Physical Education Teacher
Mr. Frank Adams
Band Teacher
Mrs. Mary Margaret Robinson
Vocal Music Teacher
Mrs. Paula Rownd
Librarian
Mrs. Karen Straub
Art Teacher
Lindsey Walsh
Spanish Teacher
Mrs. Courtney DiMenna
Cafeteria Staff
Mrs. Kerri Dray
Cafeteria Staff
Mrs. Laura Coviello
Cafeteria Manager
Mrs. Denise Gondek
Cafeteria Staff
Mr. Eugene Journey
Maintenance
Mr. Danny Diemert
Maintenance
Mr. Brian White
Maintenance
+ Kindergarten
Mrs. Megan Kallay
Kindergarten Teacher
Room 001
Mrs. Amy Fanning
Kindergarten Teacher
Room 011
Mrs. M. Katherine Parisi
Kindergarten Teacher
Room 012
Mrs. Katy White
Kindergarten Assistant
Room 001
Mrs. Carol Volpe
Kindergarten Assistant
Room 011
Mrs. Allison Schuler
Kindergarten Assistant
Room 012
+ Grade 1
Mrs. Margaret Casey
First Grade Teacher
Room 101
Mrs. Patricia Komperda
First Grade Teacher
Room 102
Mrs. Melissa Janson
First Grade Teacher
Room 103
+ Grade 2

Mrs. Stacie Webster
Second Grade Teacher
Room 104

Mrs. Claire McGann
Second Grade Teacher
Room 105
Miss Kelly Kertis
Second Grade Teacher
Room 106
+ Grade 3
Mrs. Michelle Clary
Third Grade Teacher
Room 107
Miss Katie Barrett
Third Grade Teacher
Room 108
Mrs. Genevieve Kenealy
Third Grade Teacher
Room 109
+ Grade 4
Mrs. Colleen Pokorny
Fourth Grade Teacher
Room 110
Mrs. Alice Elliot
Fourth Grade Teacher
Room 111
Mrs. Rosemary Nemeth
Fourth Grade Teacher
Room 112
+ Grade 5
Mrs. Colleen Clemens
Fifth Grade Teacher
Room 202
Mrs. Lisa Olsen
Fifth Grade Teacher
Room 203
Ms. Lynn Grabiec
Fifth Grade Teacher
Room 204
+ Grade 6

Miss Clare Hogan
Sixth Grade Teacher
Room 205
Miss Peggy Mascha
Sixth Grade Teacher
Room 206
Mrs. Kristen Cervenik
Sixth Grade Teacher
Room 207
+ Grade 7
Miss Maura Dacey
Seventh Grade Teacher
Room 208
Mrs. Monica Matia
Seventh Grade Teacher
Room 209

Miss Molly McCormick
Seventh and Eight Grade Teacher
Room 212
+ Grade 8
Mrs. Deanna Grecko
Seventh and Eighth Grade Teacher
Room 210
Mr. Jeffrey Mickol
Eighth Grade Teacher
Room 211
Miss Maggie Conti
Eighth Grade Teacher
Room 213
+ Preschool
Mrs. Debbie Lautenbach
Preschool Director & Teacher
Mrs. Paula Lang
Preschool Teacher
Mrs. Ellen Neroni
Preschool Teacher
Mrs. Sandie Benedict
Preschool Aide
Mrs. Diane DeGaetano
Preschool Aide
Mr. Joe Ciuni
Preschool Aide
Mrs. Amy Ianni
Preschool Aide
Mrs. Deb Straniero
Preschool Aide
Mrs. Mrs. Lynn Dean
Preschool Aide
Mrs. Katie Stoltman
Preschool Aide
+ Administration
Miss Lucy Iemmolo
Principal
Miss Mary Carol Jones
Assistant Principal
Mr. Don DiLillo
Assistant Principal
Mrs. Marjorie Gessner
STREAM Coordinator
+ Office & School Support
Mrs. Claire Buck
Office Director
Ms. Judith Herbert
Admissions/Tuition Director
Mr. Scott Janson
Technology Coordinator
Ms. Karlee Westerburg
Administrative Assistant
+ Student & Support Services
Mrs. Kim Cahn
Speech/Language Pathologist
Mrs. Lisa Jackson
School Psychologist
Mrs. Mary Lou Fasko
School Psychologist
Mrs. Alexa Goodwin
Intervention Specialist
Mrs. Melissa Hensel
Intervention Specialist
Mrs. Bria Arko
Speech/Language Pathologist
Mrs. Lee Liebenauer
Intensive Learning Teacher
Mr. Jacob Moauro
Guidance Counselor
Miss Maria Pozzuto
Intensive Learning Specialist
Mrs. Mary Tatro
School Nurse
Mrs. Jenny Lambert
Gr. 1-2 Paraprofessional
Mrs. Nancy Levine
Auxiliary Services Clerk
+ Specialists
Mr. Brad Davidson
Physical Education Teacher
Mrs. DiGiannantonio
Spanish Teacher
Mrs. Lauren Doyle
Primary Enrichment Teacher
Mr. Jacob Halusker
Latin Teacher
Mr. Timothy Stuber
Educational Technology Specialist
Mrs. Regan Kazel
Gifted/Enrichment Teacher
Mrs. Kathleen Krzywicki
Physical Education Teacher
Mr. Frank Adams
Band Teacher
Mrs. Mary Margaret Robinson
Vocal Music Teacher
Mrs. Paula Rownd
Librarian
Mrs. Karen Straub
Art Teacher
Lindsey Walsh
Spanish Teacher
+ Dining Services
Mrs. Courtney DiMenna
Cafeteria Staff
Mrs. Kerri Dray
Cafeteria Staff
Mrs. Laura Coviello
Cafeteria Manager
Mrs. Denise Gondek
Cafeteria Staff
+ Maintenance
Mr. Eugene Journey
Maintenance
Mr. Danny Diemert
Maintenance
Mr. Brian White
Maintenance